Блог про нерухомість - АН Старгород

Купити будинок по ЄОселя

єОселя це державна програма для придбання житла в іпотеку під 3% (для пільгових категорій) або 7% (для всіх інших громадян України) на строк до 20 років.
Алгоритм отримання іпотеки єОселя достатньо простий. Для цього потрібно:
  • Подати онлайн-Заяву через Дію (Послуги - єОселя), надавши інформацію про вашу пільгову категорію (або її відстуність), сімейний стан (підтверждений другим партнером через посилання), наявність дітей, існуючу житлову нерухомість у власності та рівень доходів. Наступним кроком надати інформацію про житло, яке хочете придбати, його вартість, розташування, суму першого внеску та оберіть банки, з якими ви хочете працювати.
  • Протягом 24 години отримати попереднє рішення про схвалення Заяви.
  • Отримати пропозиції від банків та обрати 1 (лише одну) з них.
  • Пройти перевірку даних та документів в обраному банку.
  • Надати в банк необхідні для отримання кредиту документи на житло, яке плануєте придбати.
  • Укласти договори з банком та договір купівлі-продажу. Нерухомість оформлюється у вашу власність, а кредитні кошти перераховуються банком на рахунок продавця нерухомості.
22 грудня 2023 р. Уряд вніс зміни до програми надання пільгових іпотечних кредитів єОселя. Зокрема, учасники програми зможуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки (таунхауси). За виключенням садових та дачних будинків, які не підпадають під дану програму.

Була збільшена гранична норма надання кредита за програмою єОселя при купівлі будинків. Нормативна площа житлового будинку, що надається для сім’ї з однієї особи (одинока особа), становитиме не більш як 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім’ї. Тобто родина із 3 людей зможе отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 кв.м, а сімʼя з 4 осіб - 125,5 кв.м.

Також було наближено до реалій ринку граничну вартість квадратного метру. Особливо для населених пунктів, що мають населення менше 100 тисяч. Їх коефіцієнт збільшено з 1 до 1,75.

Так для Київської обл. з 02.11.2023 р. Мінрегіон встановив вартість спорудження житла на рівні 21161 грн. за кв.м. Отже для програми єОселя в населених пунктах до 100 тис. буде застосовано показник у розмірі 37031,75 грн.
Юридичні консультації та послуги з нерухомості - https://stargorod.kiev.ua/poslugy-nerukhomist-stargorod