Блог про нерухомість - АН Старгород

Як продати нерухомість під час війни?

Україна в огні, але економіка ще працює. Капітали перемістились на Західну Україну.

Відповідно у людей виникає бажання придбати магазин, склад, виробничі потужності чи навіть квартиру для власних потреб.

Проте Мін’юст прийняв рішення про закриття реєстрів з нерухомості. Що є цілком слушним і зваженим рішенням для убезпечення від шахрайств, рейдерств і зловживань під час війни.

Як тепер купувати-продавати нерухомість?

Вже чутно про наступні схеми за якими намагаються відчужувати нерухомість: довіреність, заповіт, попередній договір тощо.

Варто сказати, що покупці проводячи дані операції, ризикують незабаром опинитись без грошей і без нерухомості. Чому?

По-перше, на даний час не можливо здійснити перевірку власника та об’єкта нерухомості. Зокрема: чи володіє власник нерухомістю на даний момент, чи не перебуває він в реєстрі боржників, в санкційному реєстрі, чи не накладено арешт на майно, чи немає відкритих судових справ, виконавчих проваджень тощо.

По-друге, за статею 233 Цивільного кодексу: «Правочин, який вчинено особою під впливом тяжкої для неї обставини і на вкрай невигідних умовах, може бути визнаний судом недійсним незалежно від того, хто був ініціатором такого правочину. (…) Сторона, яка скористалася тяжкою обставиною, зобов'язана відшкодувати другій стороні збитки і моральну шкоду, що завдані їй у зв'язку з вчиненням цього правочину».

Про це каже не лише ЦК, але й обширна судова практика.

Отже, всі «продавці», за бажанням, незабаром можуть досить легко повернути власну нерухомість.

Натомість, 6 березня Кабінет Міністрів прийняв постанову #209 «Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану». Яким запровадив екстериторіальність реєстраційних дій. Тобто угоду можна провести в будь-якій частині країни, а не лише за місцезнаходженням майна або за місцем реєстрації однієї з сторін, як було раніше. Також має бути затверджено Перелік певних державних реєстраторів, і лише їх, яким дозволено здійснювати реєстраційні дії.

Ці дії мають розблокувати ринок нерухомості.

Якщо ж у вас виникла крайня потреба в придбанні нерухомості - скористайтесь послугами профільних спеціалістів аби не втратити кошти.

Але краще за все дочекайтесь відкриття реєстрів на територіях, де відсутні бойові дії, для проведення законної угоди.

Директор АН Старгород О. П. Крикніцький
Юридичні консультації та послуги з нерухомості - https://stargorod.kiev.ua/poslugy-nerukhomist-stargorod