Блог про нерухомість - АН Старгород

Сплата податку до Пенсійного Фонду з 2020 року при купівлі нерухомості

Більше не сплачуємо 1% до пенсійного фонду? Роз'яснюємо нові умови при купівлі нерухомості.
23 вересня Кабмін прийняв рішення #866 яким доповнив свою Постанову «Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій». Згідно цієї Постанови та Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» ще в 1999 році осіб, які вперше купують житло або перебувають в черзі на його отримання, було звільнено від сплати збору у розмірі 1% від вартості житла.

Але до тепер ніхто не міг реалізувати своє право, тому що органи пенсійного фонду давали стандартну відмову, про те що не можуть встановити придбання конкретною особою житла вперше.
Віддепер уряд встановив чіткі умови виконавши які, громадяни зможуть реалізувати своє право на звільнення від сплати збору.

1. Громадяни, які вперше купують житло повинні:

а) написати Заяву про те, що вони не мають та не набували права власності на житло. В тому числі не приватизовували, не успадковували, не отримували у дар, не купували, зокрема, як частку в спільному майні подружжя;

б) надати Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло (з урахуванням відомостей з невід’ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно)

в) отримати Довідку з місць проживання (після 1992 року)

про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду.

2. Особи, які перебувають у черзі на одержання житла, підтверджують даний факт документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Отже, при виконанні цих умов, покупець на законних умовах звільняється від сплати 1% податку до пенсійного фонду.
Юридичні консультації та послуги з нерухомості - https://stargorod.kiev.ua/poslugy-nerukhomist-stargorod