Блог про нерухомість - АН Старгород

Пасивний дохід від оренди: переваги і ризики

Якщо у вас є квартира чи будинок, яка ніким не використовується, то рано чи пізно ви замислитесь над питанням здачі її в оренду. Звісно, чим більше пам'ятних моментів і речей у вас повязано з цією нерухомістю, тим складнішим буде це рішення. Але з іншого боку, можливість отримання нового джерела доходу в нестабільні часи є дуже актуальним питанням.

Давайте розглянемо переваги і недоліки різних варіантів.

Недоліки

1. Доведеться зайнятись підготовкою житла до орендарів, адже потрібно прибрати чи вивезти особисті речі. Можливо навіть зробити косметичний ремонт. Перевірити справність сантехніки, електрики і побутової техніки. Докупити техніку та меблі, яких не вистачає. Це можуть бути стільчики на кухню, диван, пральна машина, бойлер тощо. Можливо потрібно ще провести інтернет, придбати роутер. Докупити кухоний інвентар.

2. Певний час необхідно витрачати кошти на рекламу.

3. Виділити час на проведення показів, зручний для потенційних орендарів.

4. Перейматись перевіркою орендарів, пошуком прийнятного договору, контролем за станом приміщення.

5. Ваше приміщення можуть пошкодити недобросовісні орендарі.

Варто зазначити, що 3 із 5 пунктів можуть зникнути, якщо ви знайдете і наймете фахівців, які зроблять це за вас.

Переваги

1. Без експлуатації житло швидше стає непридатним. Перш за все це стосується сантехніки, м'яких меблів, дерев'яних виробів, особливо в приватних будинках. За всім потрібен догляд. Навіть вода з часом псується. Орендарі - будуть виконувати цю функцію безкоштовно, ще й сплачувати вам гроші.

2. Ви не будети сплачувати, як мінімум, за опалення та комунальні послуги.

3. Соціальна місія. Ви внесете свій вклад в доступність житла для орендарів. Адже кожний новий об'єкт зменшує сердню вартість житла, робить його доступнішим. Орендарі можуть стабільно і довготривало платити за оренду.

4. Економічна місія. Витрачаючи кошти від оренди - ви вливаєте гроші в українську економіку. А це створення додаткових робочих місць і ріст добробуту всіх українців.

5. Ви будете отримувати щомісячний дохід, не докладаючи серйозних зусиль.

Порада

Нерухомість має приносити дохід. Простій, як мінімум, не збільшує ваші доходи, а то й ще збільшує ваші видатки. То ж цілком логічно буде перетворити мінус на плюс.

Навіть якщо ви зважили всі переваги та недоліки і зрозуміли, що не хочете цим займатись, у вас немає на це сил і часу - продайте цей об'єкт (квартиру, будинок, земельну ділянку) і придбайте в іншому місці, де вам буде зручно здавати його в оренду. Або покращіть своє становище, придбавши інше житло для себе. Використайте їх для своїх нагальних потреб.

Найважливіше - нерухомість і гроші повинні працювати! Простій блокує економічний розвиток.
Юридичні консультації та послуги з нерухомості - https://stargorod.kiev.ua/poslugy-nerukhomist-stargorod