Блог про нерухомість - АН Старгород

Як знайти і безпечно зняти в оренду квартиру чи будинок? 

Можливо ви чули подібні історії або самі потріпляли в схожі ситуації:
 • Ви побачили оголошення привабливої квартири з низькою ціною. Ви вважаєте, що вам неймовірно пощастило, адже ви так довго шукали прийнятний варіант. І ось він! Ви дзвоните по оголошенню і вас просять скинути гроші на картку для броні, тому що її ось-ось знімуть інші бажаючі. Ну звичайно, думаєте ви, варіант же унікальний. І ціна така приваблива і стан гарний. Сума броні не велика. Ви погоджуєтесь. Але більше ця людина на зв'язок з вами не виходить.
 • Ви зустрічаєтесь з “власником” на квартирі, домовляєтесь про всі умови, сплачуєте кошти за перший та останній місяць. Все добре. Ви задоволені. Але незабаром приходить якась людина і заявляє, що він власник цієї квартири і вас тут немає бути. Виявилось, що гроші ви віддали колишньому орендарю. Вдалий трюк.
Перелічимо, які неприємності вас можуть очікувати:
 • Ви перерахуєте завдаток шахраям
 • Ви віддасте кошти за оренду не власнику і їх втратите
 • Власник приходить, коли заманеться і на скільки йому хочеться
 • Вам не повертають гарантійний платіж (плата за “останній місяць”)
 • Вас примушують ремонтувати те, що ви не ламали
 • У вас погіршились умови проживання через те що не ремонтуються важливі електроприлади: холодильник чи пральна машина, тощо
 • Вам обіцяли придбати диван, але віз і нині там
 • Вас виселяють в будь-який момент
 • Коли хочуть піднімають орендну плату

Де шукати нерухомість в оренду?

Пошук житла завжди не проста справа. На підставі багаторічного досвіду сформували найбільш результативні способи пошуку житла:

 • Агентства нерухомості
 • Профільні сайти - Olx.ua, Dom.ria, тощо
 • Профільні групи в Viber, Telegram, Facebook
 • Оголошення на під'їздах, стовпах, дошках оголошень
 • Самостійне розклеювання оголошень в обраному районі
 • Розміщення свого запиту в профільних групах в Viber, Telegram, Facebook
 • Спілкування з місцевими жителями - їх поради та рекомендації.

Але це ще не кінець. Навіть, якщо вам вдалось знайти прийнятне житло, не факт, що вам його здадуть. І вся ваша робота почнеться знов. Чому так буває і, як зменшити ризик відмов до 0?

Зрозумійте інтереси орендодавця. Для нього важливими є 2 речі - чи буде в безпеці його житло і чи справно ви платитимете. Тому часто відмовляють орендарям із домашніми тваринами, маленькими дітками, іноземцям та “сумнівним” на погляд власників людям.

Отже, перш за все ви повинні запевнити власника, що його житло залишиться неушкодженим і ви будете максимально охайно до нього ставитись, навіть, коли у вас є собака чи діти. Запевніть, що будь-які пошкодження ви миттєво ліквідуєте за власний рахунок. І запропонуйте власнику, в перший час, приходити і перевіряти стан майна. Якщо це не подіяло - запропонуйте більшу гарантійну суму. В крайньому разі - більшу орендну плату.

Доведіть свою платоспроможність. Перш за все це ваш зовнішній вигляд, машина, аксесуари. Це перші елементи за якими зчитують хто ви. Ваша поведінка покаже чи справно ви платитимете. По ній орендодавець аналізуватиме чи можна вам довіряти. Тому поводьтесь спокійно, посміхайтесь, будьте ввічливим, культурним, робіть щирі компліменту житлу, власнику. Розкажіть про себе: де працюєте, як регулярно платять зарплату, яке ваше хобі. Можливо ви знайдете спільні інтереси з власником житла і це зблизить вас, допоможе йому прийняти рішення на вашу користь.

Поради для вашої безпеки як орендаря:

 1. До оголошень з ціною нижче 15% від загальноринкової повинна бути особлива, прискіплива увага. Не переказуйте гроші поки не побачите квартиру вживу і не зрозумієте, що перед вами стоїть її власник або довірена особа.
 2. Просіть у людини, якій ви плануєте давати кошти, підтвердження її повноважень.
Власник - повинен продемонструвати свій паспорт і право власності на квартиру (витяг із державного реєстру речових прав, свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, тощо). Прізвища на обох документах мають співпадати. Тобто людина, яка демонструє вам паспорт вказана в праві власності на квартиру. Якщо не співпадають, має бути довіреність на здачу в найм житла.
Справжність паспорту можна перевірити на даному ресурсі - http://wanted.mvs.gov.ua/passport/.
Перевірка ідентифікаційного коду - https://igov.org.ua/subcategory/1/1/situation/13#anchor6.
Якщо власників декілька - отримайте підтвердження про згоду від всіх власників.
Ріелтор повинен продемонструвати приналежність до агентства нерухомості або власне свідоцтво на право здійснювати дану діяльність.
3. Перевіряйте чи немає обтяжень за даним об'єктом чи не перебуває в іпотеці чи відсутні судові спори чи немає власника серед боржників.
Єдиний реєстр боржників - https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень - http://asvpweb.nais.gov.ua/#/search-debtors
Список судових справ до розгляду – https://court.gov.ua/sudova-vlada/sudy/
4. Укласти договір оренди в якому чітко прописати всі умови, права, обов'язки та відповідальність сторін.

Що орендар має знати перед підписанням Договору оренди:

 • Орендар має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася.
 • Орендар звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.
 • У разі спливу строку договору оренди житла орендар має переважне право на укладення Договору на новий строк. Не пізніше ніж за три місяці (або інший строк встановлений в Договорі) до спливу строку Договору оренди житла орендодавець може запропонувати орендарю укласти договір на таких самих або інших умовах чи попередити орендаря про відмову від укладення договору на новий строк. Якщо орендодавець не попередив орендаря, а орендар не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на таких самих умовах і на такий самий строк.
 • У разі продажу житла, орендар має переважне перед іншими особами право на його придбання. Якщо Договір укладено на термін більше року.
 • У разі зміни власника житла, переданого в оренду, до нового власника переходять права та обов'язки орендодавця.
 • Орендар має право у будь-який час відмовитися від Договору оренди: 1) Письмово попередивши про це орендодавця за три місяці. Якщо орендар звільнив помешкання без попередження, орендодавець має право вимагати від нього плату за оренду житла за три місяці; 2) Якщо житло стало непридатним для постійного проживання у ньому; 3) Якщо власник не виконує свого обов'язку щодо проведення капітального ремонту.
 • Власник може розірвати Договір достроково у разі: 1) Необхідності використання житла для його проживання та членів його сім'ї. Він повинен попередити орендаря про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці; 2) Невнесення орендарем плати за оренду житла за шість місяців, а при короткостроковому наймі - понад два рази або за період встановлений в Договорі; 3) Руйнування або псування житла орендарем або іншими особами, за дії яких він відповідає; 4) Якщо орендар або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів; 5) Якщо орендар передав житло в суборенду без згоди власника; 6) Орендар своєю недбалою поведінкою створює загрозу пошкодження майна; 7) Орендар не приступив до проведення капітального ремонту, якщо обов'язок проведення капітального ремонту був покладений на нього.
Юридичні консультації та послуги з нерухомості - https://stargorod.kiev.ua/poslugy-nerukhomist-stargorod