Чому отримання технічного паспорту не означає узаконення будівлі?

Досить тривалий період ми зустрічаємось із проблемами людей по узаконенню будівель. Після звернення в БТІ з метою узаконити будинки їм виготовляють технічний паспорт, в якому ставлять відмітку «збудовано самочинно». А це означає, що орган до якого вони звернулись з намаганням «узаконити» будівлю, поставив хрест на їх намаганнях.

Чому так відбувається, і як уникнути такої неприємності?

отримання технічного паспорту

Сутніть технічного паспорту

Перш за все, необхідно чітко усвідомлювати, що отримання технічного паспорту не означає узаконення будівлі. Тому що технічний паспорт не є правовстановлюючим документом.

Відповідно до ч. 4 ст. 334 ЦК України, право на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає з дня реєстрації права на нього. Технічний паспорт є лише одним з документів (але не єдиним), необхідних для реєстрації права власності на будівлю.

По суті це документ, який містить технічні характеристики будівлі: план, площі приміщень та інше (читайте також: Як отримати технічний паспорт).

У разі виявленого під час технічної інвентаризації самочинного будівництва, на оригіналах інвентаризаційної справи, технічного паспорта і копіях планових матеріалів, проставляється штамп «Збудовано самочинно». Див. Наказ Державного комітету будівництва, архітектури, та житлової політики України № 127 від 24.05.2001 р. «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна».

Чому виникають непорозуміння?

Можливо, думка про те, що виготовлення технічного паспорту і є узаконенням будівництва виникла тому, що до 1 січня 2013 року функції державного реєстратора прав на нерухоме майно виконували БТІ.

Свідоцтво на право власності на нерухоме майно також видавалось в БТІ. Тобто, люди звертались в БТІ і отримували повний пакет документів, підтверджуючих право власності на будівлі.

На даний час ситуація змінилась. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. №868 «Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державну реєстрацію прав шляхом внесення записів до Державного реєстру прав проводять орган державної реєстрації прав та нотаріус. БТІ та їх працівники не входять в перелік осіб, які мають право проводити державну реєстрацію прав на нерухоме майно.

Але, як то кажуть, закони змінилися, а звичка залишилася. І, замість вирішення проблем з нерухомістю, люди, звернувшись за виготовленням технічного паспорта, ці проблеми тільки збільшують.

отримання технічного паспорту

Будівельна амністія

Можливо, люди звертаються за виготовленням технічного паспорта, почувши про так звану  «будівельну амністію».  Але ж навіть під час дії будівельної амністії,  отримання технічного  паспорта не означало автоматичного узаконення будівництва. Після проведення технічної інвентаризації об’єкта будівництва  та виготовлення технічного паспорту необхідно було виконати певний ряд дій,  щоб узаконити самовільне будівництво. Крім того, сьогодні будівельна амністія не діє.

Узаконення самочинного будівництва

Слід зазначити, що теоретична можливість узаконити будівництво з поміткою «Збудовано самочинно», шляхом отримання судового рішення існує. Якщо судом буде встановлено, що будівництво, хоча і самовільне, виконано з дотриманням всіх будівельних норм. Однак це надто довгий і дорогий шлях, без гарантії отримання бажаного результату.

 

Узаконення будинку, дивіться всі юридичні послуги від АН «Старгород».

 

    Заявка на скачивание
    Материал будет отправлен на указанную почту