Суд повертає Вишгороду 1,37 га землі на лівому березі Дніпра

Вишгородський районний суд Київської області під головуванням судді Марини Баличева повернув територіальній громаді міста Вишгород Київської області 1,37 га землі, відведеної в приватну власність на території  ГО СТ «Ветеран-3».

Про це стало відомо згідно до  рішення  Вишгородського районного суду Київської області від 21 грудня 2017 справа № 363/3915/15ц.

Суд повертає Вишгороду 1,37 га

Ділянки розташовані на лівому березі Дніпра на північ від Києва.

Навпроти ділянок на каналі розташовані особняки багатьох видатних осіб:

 • КРУ Петра Андрєєва
 • орендована ділянка дружини глави СБУ Василя Грицака 
 • недобудований особняк завгоспа поліції Івана Наумова
 • маєтки генерала міліції Костянтина Сапка
 • нардепа Ярослава Москаленко
 • екс-судді Апеляційного суду Київської області Олександра Шевченко
 • екс-заступника міністра МВС Олександра Савченко.

Суд визнав недійсними пункти рішення Вишгородської міської ради від 29.09.2009 № 29/18 «Про передачу земельних ділянок у приватну власність громадянам» (пункти 91-147). А також скасував  рішень про реєстрацію права власності на ділянки і витребував із власності громадян  50 земельних ділянок.  

Землю в комунальну власність повернула прокуратура Київської області, яка звернулася  з позовом  до Вишгородської міськради. Прокурор стверджував, що спірні ділянки розташовані в межах прибережної захисної смуги Дніпра і обвідного каналу Київського водосховища. Тобто, є землями водного фонду. Про що надав відповідні документи.

Суд прислухався до аргументів правоохоронців, зазначивши, що землі водного фонду в приватну власність передаватися не можуть, і приватники можуть їх тільки орендувати.

Крім того, в ситуації з ділянками на території  ГО СТ «Ветеран-3»  порушений порядок зміни цільового призначення земель водного фонду на землі сільськогосподарського призначення.

З огляду на все це, суд скасував пункти рішення, яким ділянки видавалися в приватну власність та вилучив із власності громадян 50 земельних ділянок.

12 лютого 2018 року власники земельних ділянок подали апеляцію на рішення Вишгородського районного суду Київської області, але розгляд справи в Апеляційному суді Київської області ще не призначено.

 

UPD:

Станом на 19 липня 2021 року

Постановою від 04.07.2018 по справі № 363/3915/15-ц Апеляційного суду Київської області рішення Вишгородського районного суду Київської області 21 грудня 2017 року було скасовано. Касаційна скарга залишилась без задоволення

А отже 1,37 землі на лівому березі Дніпра залишились у приватній власності.

  Заявка на скачивание
  Материал будет отправлен на указанную почту