Як безпечно орендувати квартиру чи будинок? 

Можливо ви чули подібні історії або самі потріпляли в схожі ситуації:

  • Ви побачили оголошення привабливої квартири з низькою ціною. Ви вважаєте, що вам неймовірно пощастило, адже ви так довго шукали прийнятний варіант. І ось він! Ви дзвоните по оголошенню і вас просять скинути гроші на картку для броні, тому що її ось-ось знімуть інші бажаючі. Ну звичайно, думаєте ви, варіант же унікальний. І ціна така приваблива і стан гарний. Сума броні не велика. Ви погоджуєтесь. Але більше ця людина на зв’язок з вами не виходить.
  • Ви зустрічаєтесь з “власником” на квартирі, домовляєтесь про всі умови, сплачуєте кошти за перший та останній місяць. Все добре. Ви задоволені. Але незабаром приходить якась людина і заявляє, що він власник цієї квартири і вас тут немає бути. Виявилось, що гроші ви віддали колишньому орендарю. Вдалий трюк.

Перелічимо, які неприємності вас можуть очікувати:

  • Ви перерахуєте завдаток шахраям
  • Ви віддасте кошти за оренду не власнику і їх втратите
  • Власник приходить, коли заманеться і на скільки йому хочеться
  • Вам не повертають гарантійний платіж (плата за “останній місяць”)
  • Вас примушують ремонтувати те, що ви не ламали
  • У вас погіршились умови проживання через те що не ремонтуються важливі електроприлади: холодильник чи пральна машина, тощо
  • Вам обіцяли придбати диван, але віз і нині там
  • Вас виселяють в будь-який момент
  • Коли хочуть піднімають орендну плату

Поради для вашої безпеки як орендаря:

  1. До оголошень з ціною нижче 15% від загальноринкової повинна бути особлива, прискіплива увага. Не переказуйте гроші поки не побачите квартиру вживу і не зрозумієте, що перед вами стоїть її власник або довірена особа.
  2. Просіть у людини, якій ви плануєте давати кошти, підтвердження її повноважень. 

Власник – повинен продемонструвати свій паспорт і право власності на квартиру (витяг із державного реєстру речових прав, свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, тощо). Прізвища на обох документах мають співпадати. Тобто людина, яка демонструє вам паспорт вказана в праві власності на квартиру. Якщо не співпадають, має бути довіреність на здачу в найм житла. 

Справжність паспорту можна перевірити на даному ресурсі –  http://wanted.mvs.gov.ua/passport/.

Перевірка ідентифікаційного коду – https://igov.org.ua/subcategory/1/1/situation/13#anchor6.

Якщо власників декілька – отримайте підтвердження про згоду від всіх власників.

Ріелтор повинен продемонструвати приналежність до агентства нерухомості або власне свідоцтво на право здійснювати дану діяльність.

       3. Перевіряйте чи немає обтяжень за даним об’єктом чи не перебуває в іпотеці чи відсутні судові спори чи немає власника серед боржників.

Єдиний реєстр боржниківhttps://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

Єдиний державний реєстр виконавчих провадженьhttp://asvpweb.nais.gov.ua/#/search-debtors

Список судових справ до розгляду –  https://court.gov.ua/sudova-vlada/sudy/

      4. Укласти договір оренди в якому чітко прописати всі умови, права, обов’язки та відповідальність сторін. Як укласти такий договір читайте в нашій статті – Договір оренди

Що орендар має знати перед підписанням Договору оренди:

  • Орендар має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася.
  • Орендар звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.
  • У разі спливу строку договору оренди житла орендар має переважне право на укладення Договору на новий строк. Не пізніше ніж за три місяці (або інший строк встановлений в Договорі) до спливу строку Договору оренди житла орендодавець може запропонувати орендарю укласти договір на таких самих або інших умовах чи попередити орендаря про відмову від укладення договору на новий строк. Якщо орендодавець не попередив орендаря, а орендар не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на таких самих умовах і на такий самий строк.
  • У разі продажу житла, орендар має переважне перед іншими особами право на його придбання. Якщо Договір укладено на термін більше року. 
  • У разі зміни власника житла, переданого в оренду, до нового власника переходять права та обов’язки орендодавця.
  • Орендар має право у будь-який час відмовитися від Договору оренди: 1) Письмово попередивши про це орендодавця за три місяці. Якщо орендар звільнив помешкання без попередження, орендодавець має право вимагати від нього плату за оренду житла за три місяці; 2) Якщо житло стало непридатним для постійного проживання у ньому; 3) Якщо власник не виконує свого обов’язку щодо проведення капітального ремонту. 
  • Власник може розірвати Договір достроково у разі: 1) Необхідності використання житла для його проживання та членів його сім’ї. Він повинен попередити орендаря про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці; 2) Невнесення орендарем плати за оренду житла за шість місяців, а при короткостроковому наймі – понад два рази або за період встановлений в Договорі; 3) Руйнування або псування житла орендарем або іншими особами, за дії яких він відповідає; 4) Якщо орендар або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів; 5) Якщо орендар передав житло в суборенду без згоди власника; 6) Орендар своєю недбалою поведінкою створює загрозу пошкодження майна; 7) Орендар не приступив до проведення капітального ремонту, якщо обов’язок проведення капітального ремонту був покладений на нього. 

    Заявка на скачивание
    Материал будет отправлен на указанную почту