Як у Вишгороді не залишитись без дачі?

Чому деяку нерухомість у Вишгородщині можуть знести?

У список ботанічних природних пам’яток Київщини потрапили понад 460 га території Дніпровського острівного архіпелагу. 

Ступінь збереження тутешніх природних комплексів вимагала негайного взяття під охорону даного архіпелагу. Особливу цінність складає наявність наочної ілюстрації розвитку руслових процесів Дніпра 

Рішенням Київської обласної ради № 369-19-VІI від 14 грудня 2017 року створено Регіональний ландшафтний парк «Пташиний Рай».

«Оголосити регіональним ландшафтним парком і ботанічним пам’ятником природи місцевого значення території, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну цінність, без вилучення земельних ділянок у землекористувачів», — йдеться в документі.

Регіональний ландшафтний парк «Пташиний Рай»

Загальна площа об’єкту — 466,8 га. Об’єкт розташовується на території Київської області. Землекористувачами даної території є Вишгородська міська рада та ДП «Київська лісова науково-дослідна станція».

Територія Регіонального ландшафтного парку «Пташиний Рай» включає острів Великий Північний з внутрішньою затокою Журавель, острова Вальковський та Пташиний в межах м. Вишгород.

Охорона природно-заповідного фонду

Згідно Закону України «Про природо-заповідний фонд» визначено, що на землях природно-заповідного фонду забороняється:

будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може  негативно впливати на  стан  природних  та  історико-культурних  комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

При цьому:

 • Межі територій та об’єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства.
 • На використання земельної  ділянки або її частини в межах  природно-заповідного фонду може бути встановлено обмеження  (обтяження) в обсязі,  передбаченому законом або договором. 
 • Обмеження (обтяження) підлягає державній реєстрації і діє протягом  строку, встановленого законом або договором.
 • Завдані внаслідок обмеження (обтяження) у землекористуванні  втрати відшкодовуються в порядку, встановленому Кабінетом  Міністрів України.

Висновок

Отже, все нерухоме майно, яке знаходиться на території регіонального ландшафтного парку  може бути знесено. В цьому випадку власникам буде здійснено відшкодування за вартість:

 • житлових будинків, виробничих та інших будівель і споруд, включаючи незавершене будівництво;
 • плодоягідних та інших багаторічних насаджень;
 • лісових і деревно-чагарникових насаджень;
 • водних джерел, зрошувальних і осушувальних систем, протиерозійних і протиселевих споруд;
 • понесені або необхідні витрати на поліпшення якості земель за період використання земельних  ділянок з урахуванням економічних  показників, на незавершене сільськогосподарське виробництво,  на розвідувальні  та проектні  роботи;
 • інші збитки власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, включаючи і неодержані доходи, якщо вони обґрунтовані.

  Заявка на скачивание
  Материал будет отправлен на указанную почту